Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
18. septembra 2023, 21:12
Čas čítania 0:49

Ukrajinci hlásia obrovský vojenský úspech. Pri Bachmute sa im údajne podarilo zlikvidovať elitné ruské jednotky

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Informoval o tom ukrajinský generál Olexandr Syrskyj.

Ukrajinská armáda v pondelok ohlásila, že v Doneckej oblasti na východe Ukrajiny zničila niekoľko elitných ruských brigád. Podľa agentúry DPA o tom informoval ukrajinský generál Olexandr Syrskyj, ktorý velí ukrajinským pozemným silám a v uplynulých dňoch oznámil oslobodenie obcí Andrijivka a Kliščijivka v blízkosti mesta Bachmut.

„V bojoch v oblasti Bachmutu sa podarilo poraziť niektoré z najlepších jednotiek nepriateľa. Boli rozdrvené a úplne stratili svoju bojaschopnosť,“ uvádza sa v Syrského vyhlásení z pondelka. Išlo o jednotky 72. motostreleckej brigády a 31. a 83. výsadkársku brigádu.

O Bachmut už bojujú viac ako rok

Syrskyj takisto uviedol, že ukrajinské jednotky pokračujú v postupe a úspešne prerazili ruskú obrannú líniu. Zdôraznil súčasne, že celková situácia na východnom fronte je zložitá. Podľa neho sa Rusko nevzdalo plánu obnoviť útoky smerom na mestá Kupiansk a Lyman na východe Ukrajiny.

Agentúra DPA vo svojej správe pripomenula, že tvrdenia aktérov bojov nie je možné overiť z nezávislých zdrojov.

O mesto Bachmut v Doneckej oblasti sa intenzívne bojuje už od vlaňajšieho augusta. Ide o najdlhšiu a najkrvavejšiu bitku počas ruskej vojenskej invázie na Ukrajinu, ktorá sa začala 24. februára 2022. Ruské jednotky sa Bachmutu zmocnili v máji, ale Ukrajina po začatí svojej protiofenzívy – v júni – získala späť približne 50 štvorcových kilometrov územia v okolí tohto mesta.

Veliteľ z 3. samostatnej ukrajinskej útočnej brigády kráča okolo mŕveho tela ruského vojaka na frontovej línii v dedine Andrijivka pri meste Bachmut v Doneckej oblasti na východe Ukrajiny.
Veliteľ z 3. samostatnej ukrajinskej útočnej brigády kráča okolo mŕveho tela ruského vojaka na frontovej línii v dedine Andrijivka pri meste Bachmut v Doneckej oblasti na východe Ukrajiny. Zdroj: TASR/AP
Domov
Zdieľať
Diskusia