Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
30. októbra 2023, 16:10
Čas čítania 0:39

AKTUÁLNE: Dnes večer prebehne na slovensko-maďarskej hranici veľká akcia proti nelegálnej migrácii. Fico avizuje, čo sa bude diať

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Premiér a minister vnútra avizujú nasadenie masívnej sily na hranici s Maďarskom.

Slovensko nasadí ešte v pondelok večer na zelenej hranici s maďarskom masívnu silu. Avizovali to premiér Robert Fico a minister vnútra Matúš Šutaj Eštok. Šéf rezortu vnútra zároveň požiadal o zvolanie mimoriadnej bezpečnostnej rady v súvislosti s nelegálnou migráciou. Spolu s premiérom poukázali na situáciu v Pásme Gazy a prípadné bezpečnostné hrozby.

„Ľudia musia žiť pokojnejšie aj bezpečnejšie vzhľadom na to, čo sa deje vo svete,“ podčiarkol premiér. „Nelegálna migrácia, pokiaľ nebude pod kontrolou, môže spôsobiť, že sem budú prichádzať ‚závadové‘ osoby, ktoré sú napojené na teroristické štruktúry,“ dodal. Víta, že ministerstvo si stanovilo za jednu z priorít práve riešenie migrácie. Priblížil, že ministerstvo vnútra a Ozbrojené sily SR majú nasadiť pomerne veľkú živú silu a techniku na celej zelenej hranici s Maďarskom.

Šutaj Eštok zdôraznil ambíciu zelenú hranicu kompletne chrániť. Nasadiť na to plánuje rezort masívne personálne i technické zabezpečenie. Skonštatoval, že situácia vo svete je extrémne vážna. Minister očakáva veľkú vlnu nelegálnej migrácie, preto požiadal o zvolanie bezpečnostnej rady. Situáciu podľa jeho slov nemožno podceňovať.

Domov
Zdieľať
Diskusia