Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher News Slovensko
Otvoriť v aplikácii RNews
Stiahnuť
X
TASR
2. novembra 2023, 17:55
Čas čítania 0:50

Šutaj Eštok prezradil, koľko stála akcia proti migrantom, pri ktorej nikoho nechytili

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Akcia mala údajne migrantov iba zastrašiť.

Jednorazová akcia proti migrantom, ktorá prebehla v pondelok 30. októbra na slovensko-maďarskej hranici, podľa ministra vnútra Matúša Šutaja Eštoka stála okolo 60-tisíc eur. Ako vysvetlil, mala vraj odradiť migrantov. Na akciu prišli stovky policajtov a vojakov, boli zapojené psy, kone, drony a špeciálne vozidlá. Nikoho však nechytili.

Šéf rezortu doplnil, že celú zelenú hranicu chránili na vytypovaných miestach. „Nebavíme sa o hermetickom uzavretí celej hranice, bavíme sa o kľúčových bodoch hranice, kde máme mapku za posledný rok, že ten prechod je najkritickejší.“

Predĺženie kontrol na hraniciach bude stáť viac ako 2 milióny eur

Kontroly na hraniciach s Maďarskom sa predĺžia do 23. novembra. Pôvodne sa mali skončiť 3. novembra. Na zabezpečenie dočasnej obnovy kontrol na južnej hranici má ísť 2,05 milióna eur. Vo štvrtok to schválila vláda. Cieľom je eliminovať nárast nelegálnej migrácie.

„V prípade neobnovenia kontroly na vnútorných hraniciach by pokračoval prílev nelegálnych migrantov na naše územie, čím by sa predlžovalo závažné ohrozenie verejného poriadku a bezpečnosti SR,“ uviedlo ministerstvo vnútra.

7. apríla 2024, 6:22 Čas čítania 10:56 PREZIDENTSKÉ VOĽBY 2024: Pellegrini útočil v prvej debate na Matoviča aj Korčoka. Hlas možno v budúcnosti pohltí Smer, dodal PREZIDENTSKÉ VOĽBY 2024: Pellegrini útočil v prvej debate na Matoviča aj Korčoka. Hlas možno v budúcnosti pohltí Smer, dodal

Slovensko dočasne obnovilo kontroly na hraniciach s Maďarskom od 5. októbra. Urobilo tak po tom, ako k rovnakému kroku pristúpili susedné štáty Poľsko, Rakúsko a Česko.
Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok potvrdil, že vlna migrácie je aktuálne pozastavená. Ku kontrolám však pristúpili aj preto, že ich predĺžili okolité krajiny.

šutaj eštok
Zdroj: Facebook/Ministerstvo vnútra SR
Domov
Zdieľať
Diskusia