Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
8. januára 2024, 8:47
Čas čítania 0:25

Pri páde lavíny v rakúskych horách zahynul 40-ročný Slovák. Tragédii nezabránil ani lavínový vyhľadávač

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Nešťastný incident sa stal na Mölltalerelskom ľadovci.

Pri páde lavíny na Mölltalerelskom ľadovci (Mölltaler Gletscher) v rakúskej spolkovej krajine Korutánsko prišiel v nedeľu o život 40-ročný Slovák. Jeho 33-ročný krajan utrpel zranenia. 


Oboch mužov na lyžiach zasypala lavína popoludní v okolí zjazdovky v nadmorskej výške približne 2 700 metrov. Mladšieho sneh zasypal len čiastočne. Dokázal sa vyslobodiť, dostať sa k horskej stanici a privolať pomoc. Utrpel bližšie nešpecifikované zranenia a vrtuľníkom ho previezli do nemocnice v meste Lienz, asi 50 kilometrov juhozápadne od Mölltalerelského ľadovca.


Jeho spoločníka našli približne o 17.10 h pomocou jeho lavínového vyhľadávača pod dvojmetrovou vrstvou snehu. Napriek úsiliu záchranárov sa ho nepodarilo oživiť. Obaja muži boli vybavení lavínovými vyhľadávačmi a lavínovým ruksakom.

Ilustračná fotografia.
Ilustračná fotografia. Zdroj: AP Photo/Fabio Polimeni
Domov
Zdieľať
Diskusia