Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
2. februára 2024, 20:20
Čas čítania 0:48

Európska krajina plánuje zlegalizovať užívanie marihuany už 1. apríla

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Nový zákon má nadobudnúť účinnosť 1. apríla.

Nemecko plánuje zlegalizovať užívanie marihuany, pričom nový zákon má nadobudnúť účinnosť 1. apríla. Nemecký spolkový snem (Bundestag) má návrh zákona formálne schváliť na rokovaní od 19. do 23. februára. Následne ho má 22. marca schváliť aj Spolková rada (Bundesrat), ktorú tvoria zástupcovia 16 spolkových krajín. Ani v jednom prípade sa však neočakávajú komplikácie pri schvaľovaní.

„Regulácia je skutočným míľnikom moderného prístupu k drogám, ktorý posilňuje prevenciu a ochranu zdravia, detí a mladých,“ vyhlásili vo štvrtok večer po poslednom kole diskusie vo vládnej koalícii Dagmar Schmidtová za sociálnodemokratickú stranu (SPD), Maria Kleinová-Schmeinková za Zelených a Konstantin Kuhle z liberálnej FDP.

Budú ju môcť aj pestovať

Navrhovaná dekriminalizácia marihuany umožní plnoletým osobám pestovanie a vlastníctvo malého množstva marihuany pre vlastnú potrebu. Od 1. júna bude tiež možné zakladať spolky na spoločné pestovanie marihuany. Podľa nemeckého ministra zdravotníctva bude zákon nástrojom boja proti čiernemu trhu, ktorý má obmedziť drogovú trestnú činnosť, výrazne znížiť distribúciu nekvalitných alebo jedovatých látok a znížiť aj počet užívateľov drog.

2. februára 2024, 12:30 Čas čítania 4:49 Mlieko za 0,41 € či maslo za 0,68 €. Nakúpili sme v poľskej Biedronke, oplatí sa viac ako u nás? Mlieko za 0,41 € či maslo za 0,68 €. Nakúpili sme v poľskej Biedronke, oplatí sa viac ako u nás?

O návrhu nového zákona sa zdĺhavo rokovalo v Bundestagu už v novembri, pričom samotná koalícia diskutovala o spôsobe ochrany mladých ľudí. Podoba zákona sa však veľmi nezmenila okrem toho, že jeho účinnosť sa má v budúcnosti preskúmať v niekoľkých etapách.

Domov
Zdieľať
Diskusia