Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
19. marca 2024, 15:09
Čas čítania 0:38

NÁVOD: Takto si vypočítaš výšku dávky v nezamestnanosti

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Sociálna poisťovňa zverejnila na webe informatívnu kalkulačku.

Výšku dávky v nezamestnanosti si možno vypočítať aj v informatívnej kalkulačke Sociálnej poisťovne (SP). Dostupná je na webovej stránke SP.


Kalkulačka na informatívny výpočet dávky v nezamestnanosti je podľa SP prehľadná a jej použitie je jednoduché. Stačí do nej zadať dátum zaradenia alebo predpokladaného zaradenia do evidencie uchádzačov o zamestnanie a výšku priemernej mesačnej hrubej mzdy. Na základe toho kalkulačka vypočíta dennú výšku dávky, ako aj výšku dávky za mesiac, ktorý ma 30 dní, a za ten, ktorý má 31 dní.


„Kalkulačka má informatívny charakter. Sociálna poisťovňa klientom odporúča, aby si v tejto životnej situácii zároveň aktivovali prístup do svojho elektronického účtu poistenca, ktorý im ponúkne detailnejšie informácie – o stave žiadosti o dávku v nezamestnanosti a po jej priznaní tiež informácie o sume dávky v nezamestnanosti a jej výplate po jednotlivých mesiacoch,“ uviedol hovorca SP Martin Kontúr.


Doplnil, že elektronický účet majú klienti SP zriadený automaticky a bezplatne. Prístup k nemu si možno aktivovať osobne v pobočke SP alebo elektronicky cez slovensko.sk.

Úrad práce.
Úrad práce. Zdroj: TASR/Jaroslav Novák
Domov
Zdieľať
Diskusia