Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Eva Thonhauserová
8. apríla 2024, 19:56
Čas čítania 1:01

„Čo nám d*be?“ reagoval Fico na otázku novinárky o Pellegriniho bývaní. „Fakt nám už d*be v tej krajine?“

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Premiér Fico citoval vyjadrenie psychológa, ktorý bol s výsledkom prezidentských volieb nespokojný.

Predseda vlády Robert Fico na tlačovej konferencii nahnevane kritizoval otázku novinárky, ktorá sa ho pýtala, kde bude novozvolený prezident krajiny Peter Pellegrini počas svojho mandátu bývať.

„Čo to zase za blbosti riešite? Tak teraz sa, samozrejme, ideme zaoberať hovadinami. Keď je zvolený Pellegrini, všetci ste z toho hotoví, všetci plačete, dávate si lieky,“ vyhlásil Fico.

9. apríla 2024, 11:18 Čas čítania 1:10 Psychológ zareagoval na tvrdé slová Roberta Fica. Jeho vulgárny slovník prispieva k stigmatizácii duševných ťažkostí, vyhlásil Psychológ zareagoval na tvrdé slová Roberta Fica. Jeho vulgárny slovník prispieva k stigmatizácii duševných ťažkostí, vyhlásil

Miesto toho, aby novinárke odpovedal, zameral sa na útok voči Denníku N a vysmial reakciu psychológa Matúša Bakytu. Ten spolu s ďalšími odborníkmi na psychické ťažkosti radil, ako sa vyrovnať s frustráciou z volebného výsledku. Bakyta si dovolil byť v odpovedi osobný a povedal, že volebný výsledok naozaj intenzívne prežíval, pričom siahol po lieku na úzkosť.

 

„Čo nám d*be? Prepáčte za výraz. Fakt nám už d*be v tej krajine? To čo robíte?“ pýtal sa Fico na tlačovke, čím stigmatizoval duševné ťažkosti a hanlivo urážal státisíce voličov Ivana Korčoka, ktorí mohli intenzívnym spôsobom prežívať povolebný smútok.

K jeho ostrému komentáru sa pridala aj europoslankyňa Monika Beňová, ktorá Bakytu označila za „progresívneho psychológa“. Ľuďom, ktorí po voľbách zažívali negatívne emócie, odkázala, aby si išli  „spraviť dobrý nedeľný obed alebo zašportovať“.

Beňová
Zdroj: Facebook
Psychologickú a ďalšiu pomoc poskytuje:
– Bezplatná 24-hodinová linka dôvery Nezábudka: 0800 800 566
– Online poradňa Ligy za duševné zdravie
– Online poradňa pre mladých IPčko
– Národná bezplatná nonstop linka pre ženy zažívajúce násilie a pre ľudí, ktorí im chcú pomôcť: 0800 212 212
– Nonstop krízová linka Aliancie žien Slovenska: 0903 519 550, Adresár Koordinačno-metodického centra obsahuje kontakty pre každý kraj
– V prípade ohrozenia volaj 158 alebo 112, na číslo 112 môžeš poslať aj SMS správu.
Domov
Zdieľať
Diskusia