Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher News Slovensko
Otvoriť v aplikácii RNews
Stiahnuť
X
Barbora Fábryová
včera 15. mája 2024, 20:57
Čas čítania 2:29

Prečítali sme knihu od atentátnika na Fica: Súhlasil s Kotlebom a zastával sa masového vraha Harmana

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené
Prečítali sme knihu od atentátnika na Fica: Súhlasil s Kotlebom a zastával sa masového vraha Harmana
Zdroj: Refresher/Gabriel Kotrha, Facebook

Na predsedu vlády niekoľkokrát vystrelil spisovateľ Juraj Cintula. Prečítali sme jednu z jeho kníh. Detailne v nej riešil rómsku problematiku, na ktorú mal radikálne názory. Otvorene súhlasil s Kotlebom a zastával sa masového vraha Harmana.

Útočník na premiéra Roberta Fica Juraj Cintula počas svojho života napísal viacero kníh. V Refresheri sme jednu z jeho kníh „Efata: o Cigánoch a Rómoch“, ktorú vydal v roku 2015, prečítali. Okrem toho, že v nej Cintula súhlasil s volebným programom Kotlebovej strany ĽSNS, vyjadroval v nej aj sympatie k slovenským masovým vrahom.

Cintulova kniha je popretkávaná rôznymi filozofickými myšlienkami. Niekoľkokrát sa zamýšľa nad tým, ako má konať jednotlivec v prípade, že zlyháva štát. Myslí si, že je pochopiteľné, že sa ľudia v prípade nespokojnosti rozhodnú pre radikálne riešenia. 

Redakcia Refresheru sa dištancuje od myšlienok autora knihy.

„Radikalizmus, extrémizmus, neonacionalizmus, anarchia, revanšizmus, avanturizmus sú z tohto dôvodu produkty aj málo zodpovedného štátu,“ píše v knihe. 

Súhlasí aj s Kotlebovymi myšlienkami o pozastavení sociálnych dávok pre Rómov. Kotleba vo svojom programe písal o „cigánskych príživníkoch“ a tvrdil, že „parazitom, ktorí odmietnu pracovať, nedáme vôbec nič“. Cintula program citoval a písal, že s tým úplne súhlasí.

16. mája 2024, 11:16 Čas čítania 1:14 KOMENTÁR: Atentát na Fica zmenil môj pohľad na Slovensko. Obávam sa, čo prinesú najbližšie hodiny a dni KOMENTÁR: Atentát na Fica zmenil môj pohľad na Slovensko. Obávam sa, čo prinesú najbližšie hodiny a dni

Harman vraj „nebol šialenec“

V auguste 2010 Ľubomír Harman v Devínskej Novej Vsi zmasakroval svojich susedov. Podľa Cintulu však Harman nebol iba šialeným vrahom. „Práve naopak, bol to muž, ktorý už neuniesol ťarchu hnevu, ktorú si so sebou počas života niesol,“ píše Cintula vo svojej knihe.

Vyskúšaj predplatné REFRESHER+
a čítaj všetko bez obmedzení
Pridaj sa k predplatiteľom
alebo Odomkni článok cez SMS
Pošli SMS na 8877 s textom CLANOK 159904 a dočítaj tento článok.
Cena SMS za otvorenie článku je 3,50 € s DPH. Ako to funguje?
Dočítaj článok do konca za SMS v hodnote 3,50€. Ako to funguje?
POSLAŤ SMS
Čítaj články bez obmedzení celý mesiac - predplatné len za 1,50€ navyše v porovnaní s jedným článkom. Ako to funguje?
POSLAŤ SMS
Čítaj bez obmedzení celý mesiac. Stačí poslať SMS (za 5€). Ako to funguje?
POSLAŤ SMS
Domov
Zdieľať
Diskusia