Katastrofa v New Yorku
Autori predpovede upozorňujú, že takýto hurikán by spôsobil záplavy a škody na úrovni povodní v Indii alebo Bangladéši. Vietor by mohol poškodiť ikonické stavby, ako napríklad Verrazzano-Narrows Bridge, ktorého zavesené laná by nevydržali obrovskú silu vetra.
Rovnako by došlo k zaplaveniu centra Manhattanu, pričom voda by sa valila ulicami Chinatownu, Little Italy a ďalších známych častí mesta.
„Voda by prešla cez Tompkins Square Park až po SoHo, pričom by zaplavila infraštruktúru a zničila mestskú dopravu,“ uvádza autor knihy Porter Fox. Počas 48-hodinového trvania hurikánu by mohlo dôjsť k odhadovanej strate až 42 000 životov, čo by predstavovalo jednu z najväčších prírodných katastrof v histórii.
Budúcnosť pobrežných miest
Rastúca hladina morí a intenzita búrok spojená s klimatickými zmenami predstavujú veľké riziko nielen pre New York, ale aj ďalšie pobrežné metropoly. Autor knihy predpovedá, že niektoré mestá, ako napríklad Miami, by mohli do roku 2100 úplne zaniknúť.
Táto predpoveď slúži ako varovanie pred dôsledkami klimatickej krízy, ktorá už teraz ovplyvňuje počasie a extrémne javy po celom svete. Vedci zdôrazňujú, že znižovanie emisií skleníkových plynov je nevyhnutné, aby sa zabránilo eskalácii týchto devastujúcich udalostí.