Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
23. apríla 2023, 15:38
Čas čítania 0:57

VIDEO: Muž a žena vyrábali v rodinnom dome v Dúbravke pervitín. V blízkosti bola vtedy aj ich maloletá dcéra

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Vyrobený pervitín prepravoval 40-ročný Michal piatim ľuďom na rôzne miesta Bratislavského kraja.

Bratislavskí policajti s Národnou kriminálnou agentúrou objasnili prípad dlhoročnej drogovej trestnej činnosti, ktorá sa odohrávala na viacerých miestach Bratislavského kraja. Obvinili sedem osôb. TASR o tom informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Jana Šimunková.


„Na základe zistených informácií mal 40-ročný Michal spolu so svojou družkou Annamáriou minimálne od januára roku 2022 zadovažovať rôzne prekurzory, z ktorých v jednom z rodinných domov v Dúbravke chemickou reakciou vyrábali metamfetamín,“ priblížila Šimunková.


Prázdne obaly od prekurzorov následne podľa hovorkyne skladovali v aute značky Mercedes. „Výrobu pervitínu dokonca vykonávali aj v čase, keď sa ich maloletá dcéra nachádzala doma,“ podotkla.

S drogou obchodovali

Vyrobený pervitín následne po telefonickom dohovore prepravil 40-ročný Michal na rôznych miestach Bratislavského kraja 36-ročnej Lucii, 35-ročnej Linde, 46-ročnému Romanovi, 32-ročnému Tomášovi a 41-ročnej Zuzane. „Tí po zadovážení a telefonickom dohovore následne distribuovali metamfetamín ďalším koncovým užívateľom,“ opísala Šimunková.


Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Bratislava IV im vzniesol obvinenie pre obzvlášť závažný zločin nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania. Zároveň spracoval a podal podnet na návrh na väzobné stíhanie obvinených.


V priebehu uplynulých dní vykonali na základe súhlasu sudcu policajti viaceré domové prehliadky a prehliadky bytových a nebytových priestorov. V rámci nich podľa hovorkyne zaistili rôzne množstvo drog, chemické látky a príslušenstvo určené na výrobu omamných a psychotropných látok, ako aj finančnú hotovosť a ďalšie veci. Zistili aj to, že v roku 2014 bol 40-ročný Michal právoplatne odsúdený Krajským súdom v Bratislave za drogovú trestnú činnosť.

Domov
Zdieľať
Diskusia