Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Ema Stanovská TASR
29. augusta 2023, 11:35
Čas čítania 1:04

Americký prezidentský kandidát si do kampane „požičal“ Eminemovu skladbu. Raper sa obrátil proti nemu

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Bývalý UFC/MMA zápasník Jake Shield na sociálnej sieti X napísal: „Eminem sa zmenil na takého idiota, že pri ňom Vivek pôsobí cool.“

Americký raper Eminem požiadal nádejného republikánskeho prezidentského kandidáta Viveka Ramaswamyho, aby počas svojej kampane nepoužíval jeho hudbu. Podľa portálu CNN sa to stalo po tom, čo prezidentský kandidát predviedol na pódiu improvizované karaoke vystúpenie skladby „Lose Yourself“.


Americká organizácia na ochranu autorských práv (BMI) v liste z 23. augusta informovala Ramaswamyho kampaň, že už pre ňu nebude licencovať Eminemovu hudbu.


„BMI dostala oznámenie od Marshalla B. Mathersa III., profesionálne známeho ako Eminem, v ktorom namietal proti použitiu Eminemovej tvorby v kampani Viveka Ramaswamyho a žiadal, aby BMI odstránila všetky Eminemove diela zo (vzájomnej) dohody,“ uviedla BMI v liste.

Prezidentský kandidát reagoval na sociálnej sieti X na tweet bývalého UFC/MMA zápasníka Jaka Shieldsa, ktorý napísal: „Eminem sa zmenil na takého idiota, že pri ňom Vivek pôsobí cool.“ Ramaswamy so smiechom odpovedal: „Nenapísal to, čo si myslím, že napísal, však?“

Multimilionár bez politických skúseností

Organizátori kampane pre CNN uviedli, že vyhovejú požiadavke prestať používať Eminemovu hudbu. Ramaswamy je multimilionár a bývalý manažér v oblasti biotechnológií bez politických skúseností. Napriek tomu v niektorých prieskumoch verejnej mienky jeho podpora rastie.


Stal sa aj stredobodom záujmu počas minulotýždňovej prvej debaty v republikánskych primárkach, keď svojich rivalov označil za „kúpených a zaplatených“.


Trump namiesto účasti na debate poskytol rozhovor bývalému moderátorovi televíznej stanice Fox News Tuckerovi Carlsonovi. Počas rozhovoru uviedol, že pred ostatnými republikánskymi kandidátmi má taký veľký náskok, že preňho nemá zmysel sa na debate zúčastňovať.


Republikánskeho kandidáta na amerického prezidenta musí zvoliť členská základňa strany počas nominačného zjazdu.

Domov
Zdieľať
Diskusia