Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
6. septembra 2023, 15:46
Čas čítania 0:34

Ruský útok na trh v ukrajinskom meste Kosťantynivka zabil najmenej 16 ľudí

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

K útoku došlo na frekventovanom mieste plnom kaviarní a trhových stánkov.

Najmenej 16 ľudí zahynulo pri stredajšom ostreľovaní trhu v meste Kosťantynivka ležiacom na východe Ukrajiny v Doneckej oblasti ruskými silami. Ďalších 28 osôb utrpelo zranenia, informuje BBC s odvolaním sa na ukrajinského premiéra Denysa Šmyhaľa. Medzi mŕtvymi je aj jedno dieťa, uviedlo ukrajinské ministerstvo vnútra.

V dôsledku toho bolo podľa generálnej prokuratúry poškodených asi 20 predajných miest, elektrické vedenie, administratívna budova a piate podlažie obytného domu. Na mieste útoku vypukol požiar s rozlohou asi 300 štvorcových metrov, ktorý sa podarilo uhasiť.

„Delostrelectvo ruských teroristov zabilo 16 ľudí v meste Kosťantynivka v Doneckej oblasti. Obyčajný trh. Obchody. Lekáreň. Ľudia, ktorí neurobili nič zlé. Veľa zranených,“ uviedol v príspevku na sociálnej sieti ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. „Žiaľ, počet mŕtvych a zranených sa môže ešte zvýšiť. Toto ruské zlo musí byť porazené čo najskôr,“ dodal.
Predpokladá sa, že trh zasiahli rakety vypálené z ruského systému S-300.

ukrajina
Zdroj: Telegram
Domov
Zdieľať
Diskusia