Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Eva Thonhauserová
5. decembra 2023, 18:21
Čas čítania 0:33

Zlé správy z Ukrajiny. Musíme byť pripravení na všetko, varuje šéf NATO

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Generálny tajomník NATO vyzval členské krajiny, aby zvýšili výrobu munície.

Ukrajina naďalej odoláva ruskej invázii, no Jens Stoltenberg, generálny tajomník NATO, v rozhovore pre nemeckú televíznu stanicu ARD varoval pred možnými zlými správami z ukrajinského frontu. Tento výrok bližšie nevysvetlil.

V rozhovore komentuje aktuálny stav vojny, keď spojenci Ukrajiny diskutujú o formách podpory, zatiaľ čo Rusko zvyšuje počet svojich vojakov na 1,3 milióna.

5. decembra 2023, 9:01 Čas čítania 0:39 Robert Fico chce pomáhať Ukrajine v humanitárnej a civilnej oblasti. Detaily má dohodnúť s ukrajinským predsedom vlády Robert Fico chce pomáhať Ukrajine v humanitárnej a civilnej oblasti. Detaily má dohodnúť s ukrajinským predsedom vlády

Čo momentálne Ukrajina potrebuje

Na ukrajinských frontových líniách nedošlo k výraznému posunu, čo je podľa prezidenta Volodymyra Zelenského spôsobené nedostatkom zbraní a vojakov. Zelenskyj uviedol, že Ukrajina sa v súčasnosti zameriava na zvýšenie výroby zbraní. 

Od spojencov žiada poskytnutie pôžičiek na domácu výrobu zbraní a opravy. Stoltenberg v rozhovore povedal, že čím viac budú spojenci podporovať Ukrajinu, tým rýchlejšie sa vojna skončí.

Generálny tajomník NATO v rozhovore zároveň zdôraznil, že Ukrajinu treba podporovať v dobrých aj zlých časoch, a vyzval členské krajiny NATO, aby zvýšili výrobu munície.

Generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg.
Generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg. Zdroj: AP Photo/Virginia Mayo
Späť
Zdieľať
Diskusia