Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
2. januára 2024, 16:10
Čas čítania 0:46

Stovky pacientiek na strednom Slovensku prišli o gynekológa. Náhradu si musia hľadať inde

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Približne 300 pacientiek si musí nájsť iného lekára.

Gynekologická ambulancia zvolenskej nemocnice v Detve pre odchod lekára ukončila svoju činnosť. Potvrdila to Eva Peterová, hovorkyňa spoločnosti Agel SK, pod ktorú táto nemocnica patrí.

Náhradu nenašli

Ako dodala, gynekológia v budove detvianskej polikliniky k 31. decembru minulého roka skončila. Podľa nej všetky pacientky môžu prejsť do zvolenskej ambulancie. „Lekára sa napriek úsiliu nemocnice a mesta nepodarilo nahradiť iným,“ objasnila. Podotkla, že gynekológ mal pod Poľanou približne 300 pacientiek.


Nová ambulancia zvolenskej nemocnice v Detve začala fungovať koncom februára 2022. Ženy tak mali komplexnú ambulantnú starostlivosť. „Pridanou hodnotou bude jej prepojenie s gynekologicko-pôrodníckym oddelením vo zvolenskej nemocnici. Prinesie to zrýchlenie plánovania a prípravy na operačný zákrok, manažmentu gravidity a následného pôrodu,“ povedal pred otvorením primár Andrej Jenčo.

Problémy mala aj pediatrická ambulancia

Vlani v lete pozastavila svoju činnosť v Detve aj krajská pediatrická ambulancia, ktorú otvoril v roku 2019 Banskobystrický samosprávny kraj (BBSK). Ordinovala v nej detská lekárka Janka Wrede. Činnosť ambulancie však musel kraj dočasne pozastaviť pre vážne zdravotné dôvody lekárky. Do Detvy tak hľadali nového pediatra. „V krajskej pediatrickej ambulancii v Detve od novembra minulého roka ordinuje Kristína Vagáňová. Lekárska starostlivosť pre deti je tak zabezpečená,“ objasnila hovorkyňa BBSK Lenka Štepáneková.

poliklinika Detva
Zdroj: Detva samospráva – mesto Detva
Domov
Zdieľať
Diskusia