Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher News Slovensko
Otvoriť v aplikácii RNews
Stiahnuť
X
TASR
15. februára 2024, 18:28
Čas čítania 0:56

V Košiciach vyhlásili mimoriadnu situáciu. Dôvodom je odtrhnutá a zosunutá krajnica

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Prejazd na tomto úseku riadi semafor a premávka je vedená len v jednom jazdnom pruhu.

Primátor Košíc Jaroslav Polaček vo štvrtok vyhlásil mimoriadnu situáciu na území mesta. Dôvodom je odtrhnutá a zosunutá krajnica na 80-metrovom úseku pravého pruhu cesty od Baránka na Bankov. O situácii informuje mesto Košice na svojej webovej stránke.

Členovia krízového štábu mesta mali na štvrtkovom zasadnutí k dispozícii aj operatívnu geologickú správu od spoločnosti Geo Slovakia. „Vplyvom počasia došlo v smere na Bankov k poklesu pravej časti vozovky, vzniku trhlín v asfalte a odtrhnutiu krajnice. Tým došlo k ohrozeniu života, zdravia a majetku. Je to úzka cesta postavená čiastočne v záreze a čiastočne v násype. Ak by nastali nepriaznivé poveternostné vplyvy, ako sú dážď alebo mráz, dôjde k zosuvu časti komunikácie,“ uviedol riaditeľ firmy Vladimír Fabian.

Plánujú prieskumné vrty

V najbližších dňoch sa na mieste uskutoční podrobný geologický prieskum. Jeho súčasťou budú aj prieskumné vrty. Na základe výsledkov sa určí rozsah prác, ktoré bude potrebné vykonať, aby bola doprava v tomto úseku opäť bezpečná. „Mesto bude pravidelne monitorovať vzniknutú situáciu a konzultovať ju s vedením Okresného úradu v Košiciach. Mestské lesy vykonajú na mieste kontrolu stavu drevín. Z dôvodu zníženia zaťažovania zosuvného svahu majú vyrezať poškodené, respektíve suché stromy,“ dodáva magistrát.

16. apríla 2024, 8:30 Čas čítania 0:16 KVÍZ: Ako dobre poznáš Košice? Otestuj svoje znalosti o druhom najväčšom slovenskom meste KVÍZ: Ako dobre poznáš Košice? Otestuj svoje znalosti o druhom najväčšom slovenskom meste

Motoristov čakajú na ceste na Bankov a naspäť menšie obmedzenia. Premávka bude vedená len v jednom jazdnom pruhu. Prejazd na tomto úseku riadi semafor a rýchlosť znížili na 30 kilometrov za hodinu. Toto riešenie sa podľa mesta dotkne obyvateľov a návštevníkov obľúbenej rekreačnej lokality len v minimálnej miere.

prepadnutá cestaprepadnutá cesta
Zobraziť galériu
(2)
Domov
Zdieľať
Diskusia