Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Barbora Fábryová TASR
15. marca 2024, 13:47
Čas čítania 1:28

Vyskúšala som bota, ktorý mi pomohol vybrať kandidáta v ruských voľbách. Radšej než voliť Putina mi poradil znehodnotiť lístok

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Bot s názvom Inteligentné hlasovanie vytvoril tím Alexeja Navaľného.

V Rusku sa začali prezidentské voľby, ktoré budú trvať do 17. marca. Voliči si môžu okrem Vladimira Putina vybrať z troch kandidátov, ktorí buď otvorene podporujú súčasného prezidenta, alebo sa držia línie Kremľa. Spolupracovníci Navaľného na protest vytvorili bota, ktorý záujemcom náhodne vyberie kandidáta. My sme bota, prístupného aj na Telegrame, vyskúšali. 

Bot ma na začiatku upozornil, že je inteligentný hlasovací robot, ktorý mi pomocou generátora náhodných čísel vyberie „najvhodnejšieho“ kandidáta. Okrem toho mi nezabudne pripomenúť, že mám prísť 17. marca o 12.00 h protestovať do volebnej miestnosti a vyjadriť tak svoj názor na „spravodlivosť“ volieb. 

Domov
Zdieľať
Diskusia