Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Barbora Fábryová TASR
25. marca 2024, 15:49
Čas čítania 0:54

FOTO: Obvinených z teroristického útoku v Moskve mučili. Na genitálie im prikladali drôty a jednému vraj odrezali ucho

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Traja muži podozriví z útoku na predmestí Moskvy priznali vinu, počas výsluchu ich mučili.

Traja zo štyroch podozrivých z útoku v koncertnej sále na predmestí Moskvy, ktorý si vyžiadal viac ako 130 obetí, v nedeľu pred súdom priznali vinu. Moskovský súd obvinil Dalerdžona Mirzojeva, Saidakramiho Račabalizodu, Muchammadsobira Faizova a Šamsidina Fariduniho zo spáchania skupinového teroristického útoku. Hrozí im doživotný trest odňatia slobody.

Súd nariadil vyšetrovaciu väzbu pre všetkých štyroch podozrivých do 22. mája. Mirzojev, Račabalizoda a Fariduni priznali vinu. Na súde sa objavili s modrinami a opuchnutými tvárami. Ruské médiá napísali, že bezpečnostné zložky podozrivých počas výsluchu mučili.

Obvinených údajne mučili

Faizova priviezli na súd priamo z nemocnice na invalidnom vozíku, počas celého procesu sedel so zavretými očami a dohliadali naňho lekári. Bezpečnostné zložky podľa miestnych médií jednému z mužov počas výsluchu odrezali ucho. Agentúra AP uviedla, že toto tvrdenie nedokáže nezávisle overiť. Račabalizoda ho mal však na súde obviazané.

Na Telegrame v skupinách blízkych Kremľu zverejnili videá, na ktorých obvinených mučili. Jednému z nich pripojili na genitálie drôt z vojenského komunikačného zariadenia TA-57 a mučili ho elektrickými šokmi. Následne naňho naliali vodu, čo celú bolesť ešte zintenzívnilo, informuje Ukrajinská pravda.

9. apríla 2024, 19:30 Čas čítania 5:30 Vplyvný Rus zo sankčného zoznamu vraj vybavoval slovenským podnikateľom stretnutie v Moskve. V pozadí je obrovský biznis s plynom Vplyvný Rus zo sankčného zoznamu vraj vybavoval slovenským podnikateľom stretnutie v Moskve. V pozadí je obrovský biznis s plynom

Útočníci vnikli do budovy Crocus City Hall v meste Krasnogorsk v piatok večer. Spustili tam streľbu na divákov a následne založili požiar. Útok si vyžiadal najmenej 137 obetí. Ďalších vyše 180 osôb utrpelo zranenia, 40 z nich je stále v kritickom stave. K útoku sa prihlásila stredoázijská odnož teroristickej organizácie Islamský štát.

ruskoruskoruskorusko
Zobraziť galériu
(9)
Domov
Zdieľať
Diskusia