Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
🎫 Vyhraj lístky na festivaly: Grape, Sziget, Pohoda, Lovestream a ďaľšie letné festivaly
Barbora Fábryová
26. mája 2024, 22:48
Čas čítania 0:21

Česi si z MS 2024 odnášajú zlato. Švajčiarsko porazili 2 : 0

Kategória:
Slovensko

Česko na domácej pôde získalo titul majstrov sveta.

Českí hokejisti vyhrali finálový zápas na tohtoročných majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji. Švajčiarsko porazili 2 : 0. Prvé dve tretiny skončili v bezgólovom stave. Česku sa podarilo skórovať až v tretej tretine. Švajčiarskeho brankára nakoniec zdolal David Pastrňák. Tesne pred koncom do prázdnej bránky strelil gól aj David Kämpf.

Česi si tak pripísali už siedme zlato. Posledný titul majstrov sveta získali v roku 2010, keď porazili Rusko 2 : 1. Česi do finále postúpili po famóznom výkone proti Švédsku, ktorého tím porazili o štyri góly, zápas sa skončil výsledkom 7 : 3.