Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher News Slovensko
Otvoriť v aplikácii RNews
Stiahnuť
X
TASR Radka Klučárová
13. septembra 2023, 13:15
Čas čítania 1:48

Fico schvaľuje útok na Matoviča, ktorý sa pobil s Kaliňákom. Šéf Smeru tvrdí, že vraj dostal len to, čo si zaslúžil

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Väčšina slovenských politikov konflikt Matoviča s Kaliňákom odsúdila. Podľa Fica však Matovič dostal to, čo si zaslúžil.

Politici odsudzujú konflikt lídra hnutia OĽaNO a priatelia Igora Matoviča s exministrom vnútra Robertom Kaliňákom (Smer-SD) na stredajšej tlačovej konferencii Smeru-SD k migrácii pred úradom vlády.

Hovoria o negatívnom príklade pre voličov. Takéto správanie podľa predstaviteľov viacerých strán nepatrí do politiky.

13. septembra 2023, 9:45 Čas čítania 0:49 VIDEO: Matovič sa pobil s Kaliňákom. Kopol ho do hrude, keď mu chcel vytrhnúť mikrofón, na oplátku schytal údery päsťou VIDEO: Matovič sa pobil s Kaliňákom. Kopol ho do hrude, keď mu chcel vytrhnúť mikrofón, na oplátku schytal údery päsťou

Väčšina politikov konflikt odsúdila

„Absolútne sa dištancujeme od takéhoto konania,“ reagoval predseda Národnej rady (NR) SR a Sme rodina Boris Kollár. Kritizoval rozoštvávanie spoločnosti a chaos, ktorý takéto konanie vyvoláva. Slovenská politika by podľa neho nemala vyzerať tak, že sa jej predstavitelia klbčia pred verejnosťou. Chybu vidí na oboch stranách konfliktu. Skonštatoval, že keby chcel pomôcť Matovičovi, tak by to urobil rovnako ako Kaliňák a Smer-SD.


Konflikt kritizoval aj expremiér a volebný líder strany Modrí, Most-Híd Mikuláš Dzurinda. „Je to zahanbujúce, ponižujúce, ale hlavne je to nesmierne nebezpečné,“ uviedol. Rovnako kritizoval príklad voličom, keď sa politici fackujú na verejnosti. „To, čo sa odohralo, nemá nič spoločné s imigráciou, je to o rozoštvávaní ako o metóde politického zápasu pred voľbami,“ poznamenal.

13. septembra 2023, 10:50 Čas čítania 0:33 Bitku Matoviča s Kaliňákom prešetrí polícia. Reaguje na potýčku, pri ktorej došlo k úderom päsťou aj ku kopancu do hrude Bitku Matoviča s Kaliňákom prešetrí polícia. Reaguje na potýčku, pri ktorej došlo k úderom päsťou aj ku kopancu do hrude

„Presne takto to nemá vyzerať. Cielená provokácia, vulgarizmy, kopance aj úder do tváre. Bitka bývalého premiéra Matoviča s bývalým ministrom vnútra Kaliňákom. Až na takéto dno doviedli slovenskú politiku,“ reagoval predseda Progresívneho Slovenska Michal Šimečka. Predstaviteľov Smeru-SD označil za pokrytcov, pretože mali možnosť migráciu riešiť v parlamente, no nepodporili schôdzu.


Podľa Jany Bittó Cigánikovej (SaS) je škoda, že sa Matovič takto nebil za spravodlivosť, keď jeho poslankyne nevydali šéfa Smeru-SD Roberta Fica pred súd alebo keď poslanci z jeho kandidátky nehlasovali za zmenu paragrafu 363 Trestného poriadku. „Nebola vtedy kampaň, veru,“ poznamenala.


„Kto po tomto pekle volí opäť Matoviča, volí pokračovanie pekla so všetkými jeho dôsledkami na život slovenských občanov,“ skonštatoval líder Hlasu-SD Peter Pellegrini. Dodal, že na politický cirkus sa neodpovedá násilím a prehlbovaním rozdeľovania národa.

Kopanec aj päste

Matovič v stredu ráno narušil tlačovú konferenciu Smeru-SD k migrácii a dostal sa do konfliktu s exministrom Kaliňákom. Vyhlásil, že práve Smer-SD prijal legislatívne zmeny týkajúce sa vydávania povolení migrantom, ktoré teraz strana kritizuje.

Šarvátka medzi oboma politikmi rýchlo prerástla do vzájomnej strkanice, keď sa Kaliňák snažil vytrhnúť Matovičovi mikrofón z ruky, zatiaľ čo on pokračoval v rozprávaní do megafónu.

Matovič počas incidentu kopol Kaliňáka do hrude, keď sa politik Smeru cez okno snažil dostať do interiéru auta. Kandidát Smeru Richard Glück Matovičovi za kopanec uštedril úder päsťou. Celý konflikt snímala kamera vnútri auta.

10. februára 2024, 17:00 Čas čítania 0:59 GALÉRIA: Kontrafakt ovládol najväčšiu bratislavskú arénu veľkolepou šou, pred takmer 10-tisíc ľuďmi zazneli najväčšie hity GALÉRIA: Kontrafakt ovládol najväčšiu bratislavskú arénu veľkolepou šou, pred takmer 10-tisíc ľuďmi zazneli najväčšie hity

Líder Smeru-SD Robert Fico Matovičovo konanie komentoval s tým, že si facku zaslúžil. „Jedna facka je lepšia ako 30 minút vyjednávania. Mne je iba to ľúto, že nedostal mokrou rukou, lebo vtedy by to bola vodoliečba,“ uviedol. Podľa Kaliňáka Matovič porušil zákon, keďže prišiel a zastavil autom na chodníku. Pri incidente zasiahla aj hliadka mestskej polície, má ho zaznamenaný na odevných kamerách a bude ho vyhodnocovať.

Matovič, Kaliňák, bitka
Zdroj: OĽaNO (Facebook)
Domov
Zdieľať
Diskusia