Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
14. februára 2024, 8:25
Čas čítania 1:12

Putin odmieta účasť v predvolebných debatách. Tvrdí, že na to nemá čas a ani primeraného konkurenta

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Putin sa ešte nikdy nezúčastnil na predvolebných debatách s protikandidátmi. Výnimku nespraví ani teraz.

Šéf Kremľa Vladimir Putin, ktorý sa v marcových prezidentských voľbách uchádza o piate funkčné obdobie, sa opäť odmietol zúčastniť na predvolebných diskusiách v elektronických médiách.

V utorok o tom informovala stanica Rádio Sloboda, ktorá doplnila, že Putin sa na debatách s protikandidátmi nezúčastnil ešte nikdy.


Prezidentov hovorca Dmitrij Peskov zdôvodnil Putinovu neúčasť na debatách „nabitým programom“, ktorým sa prezident „zásadne líši“ od ostatných kandidátov. Peskov zároveň argumentoval, že „prakticky každý (človek) môže denne sledovať Putinove vyjadrenia ku všetkým aspektom života“ občanov Ruska.

Putin vraj nemá „primeraného konkurenta“

Rádio Sloboda doplnilo, že Putin do predvolebných debát nešiel nikdy, a to pod rôznymi zámienkami. Pri rôznych príležitostiach označil tento formát za „bezočivú záležitosť“, nezaujímavú a zbytočnú. Peskov zasa tvrdil, že Putin by na takéto debaty potreboval mať voľný čas a primeraného konkurenta, aký „sa zatiaľ neobjavil“.


Putinov predvolebný štáb už informoval aj ústrednú volebnú komisiu, že úradujúci prezident odmietol bezplatný televízny a rozhlasový vysielací čas určený špeciálne na diskusie.


Tajomníčka ústrednej volebnej komisie Nataľja Budarinová to v utorok potvrdila a dodala, že každý kandidát má právo odmietnuť svoju účasť na rozhlasových alebo televíznych diskusiách so svojimi súpermi.

Ostatní uchádzači sa na diskusiách zúčastnia 

Ostatní uchádzači o prezidentský úrad – Vladislav Davankov (Noví ľudia), Leonid Sluckij (LDPR) a Nikolaj Charitonov (KPRF) – sa zapoja do debát, ktoré sa budú vysielať vo federálnych médiách.


Prvá debata v televíznom štúdiu sa uskutoční 26. februára na kanáli Rossija-1, ktorá ďalšie (hodinu trvajúce) diskusie zaradí do programu aj 27. a 28. februára, ako i 4. a 5. marca.
Televízny kanál Rossija 24 usporiada šesť diskusií: 27., 28., 29. februára a 5., 6., 7. marca s časovým rozsahom 45 minút.


Prezidentské voľby v Rusku sa po prvý raz budú konať počas troch dní – od 15. do 17. marca 2024. Hlasovať sa bude aj v zahraničí, ako aj na Ruskom okupovaných územiach Ukrajiny.

Vladimir Putin.
Vladimir Putin. Zdroj: TASR/AP
Domov
Zdieľať
Diskusia